KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15307415
nr 1530 7415
Ernst Hällgren
(1889-1944), Sverige
Etsning, "Lilla Glasbruksgatan". Signerad. Bildmått: 18x23 cm, yttermått inklusive ram: 32x38 cm
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
Utrop:
300 kr
måndag 27 mars 2023
kl 19:12:16